terapia PREPARÁTY

Služby

icon

terapia PREPARÁTY

Hlavná terapia
PREPARÁTY JOALIS

Tieto základné preparáty odstraňujú pomocou bioenergetických informácií mikrobiálne, anorganické, metabolické, emocionálne toxíny (chybné psychické vzorce či schémy), ktoré sú často príčinou viacerých vážnych zmien v imunitnom systéme i v ďalších veľmi dôležitých sústavách nášho tela.

Preparáty Joalis sú čisto prírodné produkty spracované technológiou HDT x-technology.

Táto technológia je schopná ukladať informácie o toxínoch do nosiča informácií, ktorým sú bežné potraviny. Na základe rozpoznania informácie organizmus aktivizuje svoj obranný (imunitný) systém a príslušný toxín vylúči vlastnými silami. Ďalšou zložkou preparátov Joalis sú výťažky z rastlín a iné aktívne látky.

Užívanie preparátov je vhodné pri rôznych chronických ochoreniach ako je alergia, astma, diabetes, ekzém, gynekologické problémy, celiakia či iné metabolické poruchy, ateroskleróza, reuma, artritída, štítna žľaza, borelióza, skleróza multiplex, epilepsia, depresia, insomnia, psoriáza, vypadávanie vlasov, únava...

Základné rozdelenie preparátov:

  1. organické a anorganické preparáty – pôsobia na ťažké kovy, chemikálie, drogy, metabolity, potravinové toxíny, soli, cudzorodé látky …
  2. emocionálne preparáty – pracujú s nevedomými toxínmi. Užívajú sa spolu s preparátmi proti cudzorodým látkam a metabolickým toxínom. Sú to špecifické preparáty pracujúce so stresom a škodlivými emóciami. Emocionálna zložka je už v súčasnosti zahrnutá už v každom preparáte Joalis DREN.
  3. mikrobiálne preparáty – navádzajú imunitný systém na likvidáciu rôznych toxických mikroorganizmov
  4. metabolické preparáty – likvidujú črevné a metabolické toxíny ( glutén,kazeín ... )

Terapeut zostavuje detoxikačnú kúru väčšinou z troch až piatich preparátov.
Užívanie samostatného preparátu má význam iba v prípade komplexu (ktorý obsahuje informácie z viacerých preparátov).

Užívanie preparátov

Pred užitím preparátov Joalis 10 – 15 minút nejesť, nepiť kávu, čaj ani žiadne iné nápoje okrem čistej vody, neužívať produkty obsahujúce mentol.

Preparáty sa môžu kvapkať priamo do úst alebo do pohára s trochou vody, prípadne nakvapkať na plastovú lyžičku – nesmú prísť do styku s kovom. Ak sa užíva viac preparátov súčasne, treba medzi jednotlivými preparátmi dodržať odstup minimálne 1 minútu. Po užití posledného preparátu znovu 15 minút nejesť, nepiť kávu, čaj ani iné nápoje okrem čistej vody, neužívať produkty obsahujúce mentol.

Preparáty sa užívajú 1 – 2 x denne 10 kvapiek.

Rastlinno-minerálne produkty radu Joalis HELP sa môžu nerozpustené zapíjať vodou, alebo sa nechajú rozpustiť v ústach, odporúčame užívanie v pravidelných intervaloch.

Skladovanie preparátov: Chrániť pred priamym slnečným žiarením a elektromagnetickým poľom (monitor počítača, obrazovka televízora, mikrovlnná rúra).

Preparáty neobsahujú žiadne látky, ktoré by poškodzovali organizmus a súbežne s nimi sa môžu užívať akékoľvek alopatické (chemické) lieky či iné prírodné liečivá, alebo výživové doplnky. Nemajú nijaké nežiaduce účinky, ani nevyvolávajú žiadne alergické reakcie.

Počas ich užívania však môžu nastať detoxikačné reakcie.


Pre obličky a močový mechúr – bolesti a zmeny kdekoľvek v mieste dráhy obličiek a močového mechúra. Bolesť a tlak v obličkách, zdurené mandle, bolesti kĺbov a kostí, gynekologický výtok, nechutenstvo, časté močenie, bolesti zubov, uší, kožné zmeny na čele, pocity chladu v končatinách, bolesti v krížovej oblasti.

Pre pečeň a žlčník – bolesti a zmeny kdekoľvek v mieste dráhy pečene a žlčníka. Slzenie a pálenie očí, zápal spojoviek, bolesti v oblasti spánkových kostí, fyzická a psychická podráždenosť, horká chuť v ústach, pocit tenisového lakťa, bolesť šije a ramien, pocity praskania kĺbov, pocity viny, bolesti Achilovej päty, bolesti bedrových kĺbov, zdurenie uzlín pod pazuchami alebo na krku, lámavé nechty.

Pre srdce a tenké črevo – bolesti a zmeny kdekoľvek v mieste dráhy srdca a tenkého čreva, tlaky na hrudi či chrbte, v okolí srdca, bolesti v krku, časté sčervenanie, vykašliavanie, búšenie srdca, bledosť v tvári, nočné potenie, pocity tepla na dlaniach, pocity strachu a nepokoja, kožné prejavy na tvári, afty, pocity smädu.

Pre slezinu, pankreas, žalúdok – bolesti a zmeny v mieste dráhy sleziny, pankreasu a žalúdka, regurgitácia, pálenie žalúdka, opary, afty, bolesti a pálenie lýtok, mierna chrípka, nevoľnosti, nafukovanie, syndróm nepokojných rúk a nôh, kŕče v chodidlách, zmeny na perách a suché sliznice, pocity slabosti, opuchy na vnútornej strane stehna a kolena, poruchy spánku a zmeny na palci nohy.

Pre pľúca a hrubé črevo – bolesti a zmeny kdekoľvek v mieste dráhy pľúc a hrubého čreva, vykašliavanie, smrkanie, kožné prejavy, chrapot, bolestivé jamky v oblasti kľúčovej kosti, časté vyprázdňovanie, hnačky, bolesti palca, zápästia, škvrny na koži.

Pre nervový systém a mozog – brnenie, tŕpnutie, svrbenie kdekoľvek, bolesti hlavy, únava, nespokojnosť, afty, nepokoj, psychická rozladenosť, emočné výkyvy, bolesti uší, nespavosť.

Doplnková terapia
BUNKOVÉ SOLI

Soli Dr. Wilhelma H. Schusslera sú známe aj ako tkanivové alebo Schusslerove bunkové soli. Tieto výnimočné bunkové soli pochádzajú z Nemecka z 19. storočia. Vzhľadom na dlhodobú tradíciu sú známe po celom svete.

Bunkové soli sú v podstate základné minerálne látky, bez ktorých by život nebol možný. Nedostatočný príjem alebo nezdravé návyky, strava a stresy spôsobujú ich vyplavovanie z buniek tela, čo spôsobuje ich deficit. Minerálne látky sú ťažko vstrebateľné.

Pokusmi sa zistilo, že ak ich chceme doplniť do organizmu, najlepší účinok sa dostaví pri použití potencie D3D12. Potencie (homeopatické riedenie) môžeme vnímať ako nástroj, vďaka ktorému je bunka schopná prijať minerálne soli z vonkajšieho prostredia. Tým sa opäť obnoví prirodzená rovnováha minerálnych látok v tele aj celkové zdravie.

Doktor Schussler ako prvý opísal 12 základných minerálnych solí stručnými charakteristikami a definoval tak tri základné piliere biochemickej terapie.

  • bunka je základná jednotka života
  • podstatou choroby je patologicky zmenená bunka
  • zdravie človeka je podmienené dostatočným množstvom potrebných minerálnych látok v správnom pomere

Rozlišuje sa 12 základných a 8 doplnkových solí.

Ako sa bunkové soli užívajú

Pri chronických stavoch 2 až 3-krát denne, pri akútnych stavoch je možné užívať až najvyššiu možnú dávku, čo je 9 až 10 tabliet denne. Možné sú aj rôzne kombinácie viacerých solí, zostavené ako kúra, najmä pri závažných ochoreniach alebo v určitých kritických situáciách psychosomatického charakteru.
Vstrebávajú sa cez sliznicu úst a kožou.


GEMOPREPARÁTY

Sú to liehovo-glycerínové výťažky z pukov rastlín, v ktorých sa nachádza oveľa väčšie množstvo účinných látok ako v dospelých rastlinách.
Priekopníkom gemoterapie bol ukrajinský profesor očného lekárstva z Odesy Vladimír Petrovič Filatov, ktorý v rokoch 1940 – 1950 zistil, že ak sa časť rastliny umiestni v nepriaznivých podmienkach, napr. v chlade a tme, rastlinné pletivo zmobilizuje všetky sily na svoju záchranu, čo vyvolá chemické reakcie, na konci ktorých sa v rastline vytvoria účinné látky s unikátnymi liečebnými vlastnosťami. Takto upravenú rastlinu Filatov nazval „biogénny stimulátor“.

Filatova práca zaujala bruselského lekára Dr. Paula Henryho, ktorý ju ďalej rozvíjal a zistil, že podobné ba až totožné látky sa nachádzajú nielen v pukoch, ale aj v iných zárodočných častiach rastlín.

Dr. Henry predniesol svoje závery na lekárskom zjazde homeopatov Francúzka, jeho metóda sa okamžite ujala a dostala názov GEMOTERAPIA.

Do Čiech túto metódu doniesol bylinkár Franec. Na jeho výskumy neskôr nadviazali Janča a Zentrich, ktorí ju ako prví seriózne opísali v 5. diele svojho breviára.

V roku 2001 vstupil na trh s gemopreparátmi ďalší výrobca – Rabštejnská apatyka, ktorej výsledkom sú prípravky najvyššej možnej kvality, obsahujúce v príslušnom homeopatickom riedení D1 podstatne vyššiu koncentráciu účinných látok ako možno dosiahnuť inými techológiami v rámci tejto špecifickej homeopatickej oblasti.

Dávkovanie gemopreparátov je 3 až 5 strekov na jazyk, pri akútnych ochoreniach od 7 do 10 strekov.
Preparát neobsahuje sacharidy, takže ho môžu užívať aj diabetici. Ak sa užíva viacero gemopreparátov súbežne, treba medzi nimi dodržať 10-minútový odstup. Komu nevyhovuje striekanie rozprašovačom, môže si gemopreparát kvapkať podľa návodu, alebo ako určí terapeut.

Kontraindikácie: gravidita, epilepsia, deti do 15 rokov.


DR. NONA – ARCHEBAKTÉRIA Z MŔTVEHO MORA

Doktorka NONA je uznávaná lekárka a akademička Ruskej akadémie prírodných vied a tiež akademička Newyorskej akadémie technologických a spoločenských vied, ktorá vedie vedecko-prieskumné laboratórium LENOM v Izraeli. Je autorkou 20 vedeckých prác odprezentovaných na medzinárodných sympóziách. Za svoju činnosť dostala v Izraeli titul Žena roka 2000. Práve doktorka NONA stála na čele skupiny vedcov v Izraeli, ktorí objavili bio-organo-minerálny komplex s mimoriadnymi liečebnými výsledkami.

Všetky produkty Dr. Nona obsahujú bio-organo-minerálny komplex z Mŕtveho mora (BOMK) s unikátnou liečivou archebaktériou. Tú sa podarilo Dr. None kultivovať v laboratórnych podmienkach a pridať ju do všetkých produktov. Archebaktéria prežila 3,5 miliárd rokov v nezmenenom stave v takom agresívnom prostredí, ako je voda Mŕtveho mora. Významná je bunka archebaktérie, ktorá je svojím zložením podobná ľudskej bunke. Má v sebe zakódovanú schopnosť „prežiť za každú cenu“.

Pri používaní produktov Dr. Nona, na vonkajšie i vnútorné použitie, sa archebaktéria dostáva do krvi a k bunkám, ktoré sú napadnuté patogénom. Keďže archebaktéria využíva bunkový odpad na tvorbu nových buniek, tzv. autotrofný systém vyčistí organizmus od toho, čoho sa telo s oslabenou imunitou nedokáže samo zbaviť.

Zdravé bunky obalí enzýmom, ktorý vytvorí okolo nich ochranný obal rezistentný voči novým patogénom a toxínom, ktoré by spôsobovali ďalšie zdravotné problémy.
Zároveň archebaktéria odovzdá bunkám informáciu o „prežití za každú cenu“, čo zabezpečí zdravé delenie buniek.

Bio-organo-minerálny komplex vyvolá v organizme procesy, ktoré aktivizujú skryté rezervy energie a naštartujú imunitný systém.